Brikety

Lužické brikety REKORD jsou lisovány ze suchého, náležitě zpracovaného hnědého uhlí. Do briket se nepřidávají žádná pojiva. Vysoká kvalita tohoto výrobku je konstantní a hlídá se mimo jiné i na základě laboratorních rozborů. Abyste měli jistotu, že kupujete brikety nejvyšší kvality, ujistěte se při nákupu, že se skutečně jedná o lužickou značku „REKORD“.

Hnědouhelné brikety mají nižší podíl prchavých látek než dřevo, a proto se při topení můžete řídit tímto zlatým pravi-dlem: roštem na dně topného prostoru je třeba přivádět více spalovacího vzduchu než při topení dřevem. Právě proto lze hnědouhelné brikety používat pouze v těch topných zařízeních, která jsou vybavena roštem a popelníkem.
Jestliže je vzduch nezbytný pro spalování správně regulován, prochází jeho část pod samotnými briketami. Kromě toho je třeba zajistit přísun vzduchu seshora podobně jako u štípaného dřeva (viz výše).

Při topení hnědouhelnými briketami hraje důležitou roli počáteční teplo. Proto je třeba používat vhodné podpalovače a dostatečné množství dříví na zatápění. Na rovnoměrně rozžhaveném podloží se brikety zapalují nejlépe. Když chytnou, jsou pro ně typické vytrvalé, klidně mihotající plameny. Na rozdíl od štípaného dřeva se nemusí briketami REKORD tak často přikládat a díky vysokému obsahu energie vydrží žhnout i přes noc. Jsou tak ideální pro dlouhé večery strávené u krbu stejně jako pro zimní období jako takové, kdy nemají vytvářet pouze pohodové chvilky, ale dlouhodobě dodávat rovnoměrné teplo.


 
Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 4477x


Společnost FREE COMPANY se specializuje na dodávky paliv v oblasti průmyslové sféry a maloobchodu. Jedná se zejména o produkty významných středoevropských producentů briket, hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Věříme, že zde najdete všechny potřebné informace a budeme se těšit na budoucí spolupráci.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontaktní informace

FREE COMPANY, s.r.o.
Krajní 438
739 34 Václavovice
Tel.: +420 553 034 152

E-mail: Info@freecompany.cz
www.freecompany.cz