Dronoid pro průmysl Hermes

Hermes V8 Cargo – transportní dronoid

Transportní dronoid HERMES V8M, je vícerotorový dronoid určený především pro počítačově řízené automatické mise, které lze provádět ve dne i v noci i v náročných povětrnostních podmínkách.

Předchůdcem návrhu je dronoid V8S od společnosti Spartaqs, ze kterého byla použita nejlepší řešení, která je implementují pro aplikace typu Heavy – Duty.

Použití 8 vysoce výkonných motorů a zdvojnásobení napájecího napětí ve srovnání se základní strukturou umožnilo zvýšit pracovní kapacitu plošiny na osm kilogramů (až 20 kg vzletové hmotnosti). To umožňuje dronoidu přenášet těžší a dokonalejší optoelektronická nebo měřicí zařízení, která jsou nedosažitelná pro menší konstrukce.

Hermes má jištění všech nezbytných obvodů. Napájení z dvou zdrojů vytváří významný okamžitý výkon, takže dronoid je stabilní i za nepříznivých povětrnostních podmínek a je vhodný pro těžkou práci.

Kromě toho je Hermes vybaven přepravním kontejnerem, který může úspěšně přepravovat léky, obvazy a jiné náklady v městských podmínkách nebo v těžko dostupných oblastech.

V době míru může být použit jako letecká doprava (Hermes V8Mc – transportní dronoid) ve městě jako součást programu U-space (drony ve městě a ve službách člověka) a také jako letecký koridor života, který dává příležitost rychle se dostat na místo a poskytnout počáteční pomoc obětem tragické události. Může také převážet krev, léky, lékařské vzorky a orgány pro transplantaci. Poskytuje neocenitelnou pomoc při hledání pohřešovaných osob v obtížném terénu, stejně jako při řízení davů na shromážděních nebo při záchranných operacích (dronoid může mít megafon).

Hermes může být také užitečný během ozbrojených konfliktů, přepravováním léků, obvazů a krve do obtížně dostupných oblastí, stejně jako měřicích zařízení a komunikačních zařízení. Pomocí vysoce kvalitních optických přístrojů s termovizí může Hermes vyhledávat a sledovat tepelně aktivní objekty. Může plnit své úkoly v nepříznivých povětrnostních a environmentálních podmínkách.

Transportní dronoid Hermes je inovativní, 100% polské řešení, které podporuje jak civilní jednotky působící v době míru, tak vojenské jednotky působící během konfliktu. Podobný design, který je schopen efektivně a rychle přepravovat dopravní náklady až do hmotnosti 8 kg by jste dnes marně hledali na trhu.

HERMES V8M získal cenu v kategorii „Inovativní produkt” na slavnostním předávání cen 6. ročníku soutěže „Lídr Bezpečnosti Státu 2019 – Inovace v oblasti bezpečnosti a ochrany, a ocenili jej také odborníci jmenovaní Institutem průmyslového designu v soutěži „Dobrý design 2019“, kde získal ocenění a stal se „Finalistou soutěže Dobrý design 2019”.


VÝMĚNNÝ TRANSPORTNÍ KONTEJNER CARGO
Hermes V8MC (CARGO) je vybaven výměnným transportním kontejnerem, který může úspěšně převážet léky, krev, obvazy a jiné náklady v městských podmínkách nebo do těžko dostupných oblastí.

 
NOSNOST
Použití 8 nezávislých vysoce výkonných motorů spolu se zdvojnásobením napájecího napětí dronoidu umožnilo zvýšit nosnost dronoidu na 8 kg (až 20 kg vzletové hmotnosti).

 
OVLÁDÁNÍ I DOLET
• Výškový dosah: 2 km
• Dolet: 20 km
• Doba letu: do 35 minut
• Max. Rychlost: 70 km/h
• Dosah: max. 2000 m
• Počet kanálů: 12
• Způsob ovládání: ruční (pilot + operátor), zautomatizovaný

 
KARBONOVÝ RÁM
Konstrukce dronoidu Hermes je založena na tuhém karbon-kompozitním rámu, vytvořeném speciálně pro tento projekt, s pevným uspořádáním ramen „COBRA“. Celá konstrukce je vytvořena pro těžké práce (tzv. Heavy-Duty) s cílem vyrovnat se s nejtěžšími terénními a atmosférickými podmínkami.

SYSTÉM VIDĚNÍ
• Vysílač: 800mW
• Počet kanálů: 32
• Frekvenční pásmo: 5,8 GHz

 
JIŠTĚNÍ PROVOZNÍCH JEDNOTEK
Hermes má nadbytečnost všech potřebných obvodů.Díky použití 8 nezávislých motorů je schopen bezpečně přistát i v nejhorším případě.

 
STABILNÍ LET V TĚŽKÝCH PODMÍNKÁCH
Napájení ze dvou zdrojů umožňuje vygenerovat vysoký okamžitý výkon díky čemuž je dronoid stabilní a dokonale obstojí rovněž v nepříznivých atmosférických a těžkých podmínkách.

 
STANDARDNÍ VYBAVENÍ
• Vysoce kvalitní optický přístroj s termovizí, který umožňuje vyhledávat a sledovat tepelně aktivní objekty
• Sestava pyrometrického senzoru pro stanovení povrchové teploty sledovaného objektu
• Naklápěcí videokamera pro pozorování přímo pod plošinou
• Uzavřený prostor pro baterie, aby se zabránilo chlazení při nízkých okolních teplotách
• Poziční světla pro lokalizaci dronoidu v noci
• Odnímatelný vícemodulový nákladní kontejner pro lékařskou nebo jinou přepravu dle potřeb zákazníka

 
VOLITELNÉ VYBAVENÍ
• Telemetrické rádio pro bezdrátovou komunikaci s dronoidem (programování automatických misí, náhled stavu mise)
• Přenosný počítač pro obsluhu samostatných misí a / nebo náhledu z kamer.

 
KONZOLE A OVLÁDÁNÍ
Přímé ovládání realizované s pomocí
• mobilní řídící stanice
• Základní řídící stanice
• Přenosného počítače

Ovládání nepřímé
• pomocí naprogramované mise předem a iniciované pomocí příkazů.

Volitelný systém
• řízení a polohování založený na terénních charakteristických bodech, nezávisle na GPS


DRONOIDNÍ SYSTÉM TRANSPORTU
Dronoidní Systém Transportu (DST) byl vyvinut s cílem zvýšit efektivitu přepravy lékařských zásilek mezi destinacemi, které jsou zadány zákazníkem.

Dronomaty se používají k odesílání a přijímání zásilky automaticky umístěné v nákladovém zásobníku BD.
 
Transportní mise jsou prováděny 3 specializovanými dronoidními platformami HERMES V8M, VECTOR V4S a mAREUS V6. V závislosti na hmotnosti zásilky a délce trasy systém vybere vhodnou platformu, která bude očekávat zásilku pro přepravu v příslušném dronomatu.

Další informace o DRONOMATECH a DRONOIDNÍMU SYSTÉMU TRANSPORTU najdete zde v článku:
http://www.freecompany.cz/cs/dronoidni-system-transportu.html

 
 
FOTOGALERIE DRONOIDU HERMES
 
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4
Foto 5
Foto 6
Foto 7
Foto 8

Všechny fotografie z galerie Dronoidy pro průmysl Hermes

Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 1409x


Společnost FREE COMPANY se specializuje na dodávky paliv v oblasti průmyslové sféry a maloobchodu. Jedná se zejména o produkty významných středoevropských producentů briket, hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Věříme, že zde najdete všechny potřebné informace a budeme se těšit na budoucí spolupráci.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontaktní informace

FREE COMPANY, s.r.o.
Krajní 438
739 34 Václavovice
Tel.: +420 553 034 152

E-mail: Info@freecompany.cz
www.freecompany.cz