Osvědčené a efektivní použití

Lužický hnědouhelný prach má pevné místo v komunálním a průmyslovém procesním a kotlovém spalování. Palivo se již léta úspěšně používá k výrobně procesního tepla a topného plynu, např. v průmyslu cementu a vápna, v míchačích asfaltu a rovněž v sušících zařízeních pro minerální sypké materiály.
 

Výtopny a teplárny

Pro decentralizované energetické zásobování horkou vodou, párou a elektrickým proudem se v komunálních a průmyslových výtopnách a teplárnách osvědčilo spalování hnědouhelného prachu ve velkokapacitních parních kotlích a vodotrubných kotlích jako efektivní a jisté. Spalování se provádí ve speciálních hořákových systémech.Díky práškových topeništím lze zvládat i vysoké rychlosti změny zatížení, nízká částečná zatížení a rychlé doby přepínání. Topenářský stupeň účinnosti je díky téměř úplnému vyhoření velmi vysoký. Aplikace se vyznačují vysokým stupněm automatizace a manipulací ekvivalentní ropě a plynu.

Hnědouhelný prach je energetický zdroj vyhovující životnímu prostředí. Zákonné emisní limity se v moderních spalovacích zařízeních bezpečně dodržují a podkročují. Spalovací technologie je technicky vyspělá a schvalovací řízení pro zařízení nejsou komplikovaná.


 
Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 3032x


Společnost FREE COMPANY se specializuje na dodávky paliv v oblasti průmyslové sféry a maloobchodu. Jedná se zejména o produkty významných středoevropských producentů briket, hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Věříme, že zde najdete všechny potřebné informace a budeme se těšit na budoucí spolupráci.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontaktní informace

FREE COMPANY, s.r.o.
Krajní 438
739 34 Václavovice
Tel.: +420 553 034 152

E-mail: Info@freecompany.cz
www.freecompany.cz