Dronoid Hermes V8MT oficiálně otevřel vzdušný most spojující nemocnice

Dronoid Hermes V8MT oficiálně otevřel vzdušný most spojující nemocnici PGE National s Centrální klinickou nemocnicí MSWiA ve Varšavě.

V reakci na potřeby Ústřední klinické nemocnice MSWiA, související s podporou lékařských služeb v boji proti pandemii COVID-19, naše společnost provedla první technické lety s lékařským transportem na trase národní nemocnice PGE a ČSK MSWiA ve Varšavě, čímž otevřela první letecký most pro drony v Polsku mezi oběma zařízeními. Transportní dronoid Hermes V8MT urazil celkovou vzdálenost 15 km (7,5 km v jednom směru za 12 minut), v automatickém letu a v režimu BVLOS a přenášel vzorky výtěrů na COVID-19 pro laboratorní vyšetření.

Povětrnostní podmínky během letu dronoidu byly dobré a občasné poryvy silného větru neovlivnily úspěšný průběh mise. Provedené lety ukázaly, že přeprava bezpilotními letouny – se všemi jeho dalšími výhodami – může být bezpečnější a mnohokrát rychlejší než kolová doprava v urbanizované oblasti.

Za zmínku stojí, že dronoid byl řízen operátory v sídle Spartaqs v Mikolowie, 318 km od Varšavy. Na druhé straně, dohled nad průběhem mise se konala ve dvou CKL (Centrech kontroly letů) Spartaqs, které se nachází na území Národního stadionu a Centrální nemocnice MSWiA ve Varšavě.

Iniciativa vzdušného dronového koridoru života byla vytvořena z touhy podporovat lékařské služby v boji proti současné pandemii, takže jako první krok chceme, aby drony přepravit vzorky pro testování koronavirů. Ve druhém a příštím případě chceme rozšířit tento rozsah tak, aby zahrnoval i další biologické materiály, včetně krve a orgánů pro transplantaci, stejně jako přepravu léčivých přípravků.

Jsme jediní v zemi, kteří mají flotilu dronů schopných plnit takové úkoly i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Lékařská doprava mezi nemocnicemi je také součástí projektu DST - Spartaqs Drone Transport System, který bude nakonec založen na síti dronů a NODů (automatizované platformy pro nakládání a vykládání bezpilotních letadel) a ultralehkých letadel. Cílem služby DST je zajistit bezpečné, účinné a rychlé nakládání se zbožím, nákladem a balíky s bezpilotními letouny po celé zemi, a tím změnit vnímání jak dronového, tak spedičního průmyslu. Další vlna se blíží, ale tentokrát je to vlna technologické revoluce, pod polským praporem a sloganem: "Bezpečnost bez kompromisů".

Představenstvo společnosti je hrdé a děkuje celému týmu za úsilí a odhodlání při realizaci projektu transportního dronoidu, bez něhož by dosažený úspěch nebyl možný.

Zvláště bychom rádi poděkovali Dariuszu Werschnerovi, koordinátorovi letu Spartaqs. Rádi bychom také poděkovali všem institucím a službám zapojeným do projektu za jejich důvěru a podporu:
 
- Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
- Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
- Komenda Główna Policji
- Służba Ochrony Państwa
- Urząd Lotnictwa Cywilnego
- Państwowa Straż Pożarna
- Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy im. Józefa Tuliszkowskiego
- Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
- Miasto Stołeczne Warszawa
- Politechnika Poznańska
- Operator Stadionu PGE Narodowy PL.2012
- Esri Polska
- Fundacja Instytut Mikromakro
 
Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 614x


Společnost FREE COMPANY se specializuje na dodávky paliv v oblasti průmyslové sféry a maloobchodu. Jedná se zejména o produkty významných středoevropských producentů briket, hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Věříme, že zde najdete všechny potřebné informace a budeme se těšit na budoucí spolupráci.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontaktní informace

FREE COMPANY, s.r.o.
Krajní 438
739 34 Václavovice
Tel.: +420 553 034 152

E-mail: Info@freecompany.cz
www.freecompany.cz