Dronoid Hermes V8MT úspěšně uskutečnil první historický let nad Varšavou, přesunul vzorky pro testování na virus COVID-19 mezi nemocnicemi

Přeprava vzorků nad Varšavou s dronem Hermes V8MT proběhla úspěšně! Dron dvakrát letěl v automatickém režimu celou trasu mezi nemocnicemi a bezpečně přistál bez účasti operátora. První historický let nad městem dopravního dronu Hermes V8MT vyráběný polskou společností Spartaqs Sp z o.o. se uskutečnil 29. dubna 2020 ve Varšavě a pokračoval podle plánu, a to i přes padající déšť a silné poryvy větru.

Dronoid Hermes V8MT nesl vzorky pro testování na SARS-CoV-2 mezi dvěma nemocnicemi – Centrální klinická nemocnice MSWiA ve Varšavě v ulici Wołoskiej a Centrální klinické nemocnice UCK WUM v ulici Banacha. Dronoid Hermes V8MT byl vyroben před třemi lety a od té doby byl nepřetržitě vyvíjen firmou Spartaqs. V loňském roce probíhaly intenzivní testy, které byly prováděny mimo jiné v oblasti Středoevropského Demonstrátora dronů ve Slezsku s laskavým svolením GZM (Hornoslezsko – Zagłębiowska Metropole). Testy se skládaly z autonomních letů na vzdálenost 18 km, letů za velmi špatného počasí (déšť, sněhová bouře) a simulovaných nouzových situací. Hermes V8MT je platforma, která je určena k přepravě naléhavých zásilek ve městech, včetně lékařských zásilek, jako je krev, léky a vzorky pro výzkum. Dronoid Hermes má zvláštní ochranu nákladního kontejneru před otevřením neoprávněnými osobami.

Poslední testy skončily 24. dubna t.r. na letišti dronů ve Wilanowie u Varšavy, kde Spartaqs získal konečné schválení dronu Hermes V8MT pro lety bez vizuálního kontaktu s operátorem Úřadem pro civilní letectví v Polsku. Souběžně s testy dronů Hermes pokračovaly přípravy letových tras a analýza terénu v okolí. Jak přípravy, tak samotný let byly pod dohledem Polské letové navigační agentury, která u příležitosti letu Hermes provedla testy centrálního systému pro lokalizaci dronů PansaUTM. Organizace akce se zúčastnili odborníci taktické medicíny TCCC Ústřední protiteroristické subdivize policie „BOA“ a odborníci na bezpilotní letadla ze Služby bezpečnosti státu, kteří dohlíželi na bezpečnost této průkopnické akce.

Důležitost použití dronů pro lékařský transport během pandemie koronaviru naznačuje ředitelství nemocnice MSWiA. Nový způsob dopravy má účinně pomoci zdravotnickým službám rychle přepravovat vzorky pro testování na přítomnost viru, což bude přínosem pro počet provedených testů. Úspěšný let dronu Hermes V8MT ukázal připravenost společnosti Spartaqs sp. z o.o. poskytovat inovativní službu přepravy za použití dronů ve městech a mezi nimi. Zveme vás ke zhlédnutí videa z této historické události:

 
Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 676x


Společnost FREE COMPANY se specializuje na dodávky paliv v oblasti průmyslové sféry a maloobchodu. Jedná se zejména o produkty významných středoevropských producentů briket, hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Věříme, že zde najdete všechny potřebné informace a budeme se těšit na budoucí spolupráci.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontaktní informace

FREE COMPANY, s.r.o.
Krajní 438
739 34 Václavovice
Tel.: +420 553 034 152

E-mail: Info@freecompany.cz
www.freecompany.cz