Spartaqs Group je partnerem Space International Forum

Mezinárodní fórum kosmického sektoru se bude konat na podzim 2021 na veletrhu v Kielcích. Dne 19. listopadu 2020, v sídle firmy Spartaqs v Mikolowě, se uskutečnilo setkání zástupců Świętokrzyské Polytechniky, firmy Spartaqs a zástupců Kieleckého veletrhu věnované organizaci akce a přípravě společného projektu představující průmyslový potenciál.

- "Vesmírná" témata se zdají vzdálené pro většinu společnosti, a přesto jsou velmi nezbytné v každodenním životě - říká Andrzej Mochoń, prezident Kieleckého Veletrhu - Například, dronoidy jsou používány v lékařském průmyslu, jsou užitečné pro pohraniční stráže, hasičské sbory, stejně jako v obranném sektoru. Fórum má proto termín blízký s příští mezinárodní výstavou Obranného průmyslu v září 2021.

O mimořádně důležité roli dronoidů v pandemické realitě svědčí i první technický let s lékařským transportem, který byl proveden před několika dny na trase národní nemocnice PGE a ČSK MSWiA ve Varšavě, čímž se otevřel první letecký most mezi oběma zařízeními v Polsku. Dronoid Hermes V8MT překonávající trasu 15 km (7,5 km v jednom směru) přenesl vzorky s výtěry na covid-19 pro laboratorní testování. Projekt byl připraven a realizován firmou Spartaqs, také známou z prezentace v České republice.

Fórum rozšíří téma letecké výstavy Aviation Expo věnované lehkému letectví a bude podporovat mimo jiné rozvoj letecké dopravy.

Plánovaná akce od 10 do 12 září 2021 bude zahrnovat takové atrakce jako živý přenos startu rakety vypuštěné do stratosféry ze speciální platformy balón-dronoid zkonstruované panem Sławomírem Huczałou - hlavním konstruktérem a spolumajitelem firmy Spartaqs.

- „Nejproblematičtější je počáteční úsek směrem k vesmíru od zemského povrchu až po stratosféru," říká Aleksandra Borowska, prezidentka Spartaqs, přední konstrukční kanceláře působící v high-tech průmyslu. To vyžaduje největší množství energie a je to nejrizikovější fáze dráhy rakety. Abychom toto riziko minimalizovali, překonáme ho dronoidní platformou.

Organizátoři také oznámili živé přenosy z NOAA 16,18 a 19 meteorologických satelitů a AMSAT satelitů.

K dispozici bude také přehlídka notoricky známých vozítek Mars, jejichž mezinárodní evropský Rover Challenge se již dvakrát konal v Kielcích. Stojí za zmínku, že studenti z Fakulty mechatroniky a strojního inženýrství Świętokrzyské Polytechniky jsou mistry světa v této disciplíně.

- Kromě soutěží vozítek Mars, které se budou konat v průběhu Mezinárodního fóra kosmického sektoru, budeme věcně podporovat jeho organizaci, stejně jako vyzveme ke spolupráci důležité instituce pro toto odvětví, včetně Centra pro výzkum vesmíru polské akademie věd - prohlásil na setkání v Mikołowě, rektor Świętokrzyské Polytechniky Prof Dr. Ing. Zbigniew Koruba.

Firma Spartaqs je známá na trhu s drony, ale to není jediná oblast, ve které se specializuje. Souběžně společnost vyvíjí kosmické a raketové technologie, mimo jiné výše uvedený projekt Aerostatic Rocket Launcher, který společnost plánuje představit veřejnosti v druhé polovině příštího roku, stejně jako systém Antares Anti-Balistický štít.  
Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 1118x


Společnost FREE COMPANY se specializuje na dodávky paliv v oblasti průmyslové sféry a maloobchodu. Jedná se zejména o produkty významných středoevropských producentů briket, hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Věříme, že zde najdete všechny potřebné informace a budeme se těšit na budoucí spolupráci.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontaktní informace

FREE COMPANY, s.r.o.
Krajní 438
739 34 Václavovice
Tel.: +420 553 034 152

E-mail: Info@freecompany.cz
www.freecompany.cz