Aktuality ze světa Dronoidů

Spartaqs na Vysoké škole technologicko-přírodovědecké J.J. Śniadeckých v Bydgoszczi

Dne 2.října 2019 na Vysoké škole technologicko-přírodovědecké J.J. Śniadeckých v Bydgoszczi proběhla slavnostní inaugurace akademického roku 2019/2020.

Dronoidy Spartaqs jsou finalisty konkurzu Dobrý Design 2019

S hrdostí oznamujeme, že návrhy naší společnosti, Transportní Dronoid Hermes V8M a podvodní dronoid Deep Guard byly vysoce hodnoceny odborníky Dobrý Design 2019 a staly se finalisty soutěže. Toto je druhé ocenění pro dronoid Hermes V8M a dronoid Deep Guard.

Lídr bezpečnosti státu pro Spartaqs

Během letošního slavnostního předávání cen 6. ročníku soutěže „Lídr bezpečnosti státu – Inovace v oblasti bezpečnosti a obrany“ byl v kategorii „Inovativní produkt“ oceněn transportní dronoid hermes V8M od firmy Spartaqs. Sošku z rukou prezidenta Asociace pro ozbrojené složky Jana Andrzeja Ligusa a generála Andrzeje Wiśniewského převzal pan Sławomir Huczała, spolumajitel a hlavní konstruktér společnosti. Již podruhé byly drony Spartaqs zaznamenány a oceněny v soutěži s tak vysokou prestiží, která je pro společnost nejen poctou, ale také stimulátorem pro další práci.

Formace dronů Fireball od firmy Spartaqs

S potěšením oznamujeme, že pracujeme na pokročilé formaci dronů, která letí v roji. Pro tento účel jsme navrhli dronoid Fireball, který je díky uzavřené konstrukci a pokročilým technologickým systémům implementovaným na platformě schopen provádět bezpečné lety i v městském prostoru – U-Space.

Spartaqs na Droniádě 2019

Ve dnech 5.-8. června se konalo šesté klání Droniády – soutěže pro akademické týmy ve speciálních misích využívajících drony a systémy analýzy informací, ve kterém jsme se účastnili již potřetí, tentokrát jako strategický partner. Jako každý rok měli všichni možnost vidět naše vlajkové lodě (nová verze dronoidu Ares V4C s upraveným podvozkem, záchranný vrtulník helidrone II), stejně jako nejnovější modely dronoidů (Areus, Hermes V8 Cargo, Mareus, Fireball), které způsobily rozruch a zájem mezi pozorovateli.

Skillforce vstoupil do konsorcia skupiny Spartaqs group

S potěšením oznamujeme, že 26. března 2019 vstoupila do skupinySpartaqs Group firma Skillforce Sp. z o.o. Jako součást konsorcia bude Skillforce pracovat na softwaru se zaměřením na analýzu obrazu.

Testy se Świętokrzyskou Technickou univerzitou

5. března 2019 se v sídle Spartaqs konalo setkání se zástupci Technické univerzity Świętokrzyska. Za letu jsme provedli řadu akustických testů dronů. Testy byly zaměřeny na stanovení maximálního dosahu odposlouchávacího přístroje a zvukových vlastností testovaných dronů. Testy byly provedeny v rámci společné práce s Technickou univerzitou Świętokrzyska na zlepšení technik detekce dronů v rámci vývoje projektu štítu proti dronu...

Near Space Technologies se připojilo ke konsorciu skupiny Spartaqs Group

S potěšením oznamujeme, že 1. února 2019 vstoupila společnost Near Space Technologies do skupiny Spartaqs . Cílem výsledného konsorcia je další dynamický rozvoj  projektu ARL – Aerostatic Rocket Launcher – inovativní platformy pro přepravu nákladu do vesmíru od Sławomira Huczały, hlavního konstruktéra Spartaqs.

Řeč o byznysu Sławomír Huczała – Dronoidy neboli drony pro speciální úkoly

Sławomír Huczała, vynálezce, konstruktér dronů a majitel firmy Spartaqs byl hostem programu Pawła Rożyńského v TV Rzeczpospolita. Program byl vysílán 28. prosince  2018.

Drony pro boj se smogem

„Drony pro detekci zdrojů nízkých emisí tzv. Smogu musí mít konstrukce speciálně postavené a certifikované pro tento úkol, vybavené vhodným měřicím zařízením, aby se získané výsledky staly nesporným důkazem u soudu,“ říká Sławomir Huczała, hlavní stavitel skupiny Spartaqs a její spolumajitel, v rozhovoru provedeném 17.prosince 2018 Sławomírem Kosielińským, předsedou představenstva nadace Institut Mikromakro.

Celkový počet článků: 50


Společnost FREE COMPANY se specializuje na dodávky paliv v oblasti průmyslové sféry a maloobchodu. Jedná se zejména o produkty významných středoevropských producentů briket, hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Věříme, že zde najdete všechny potřebné informace a budeme se těšit na budoucí spolupráci.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontaktní informace

FREE COMPANY, s.r.o.
Krajní 438
739 34 Václavovice
Tel.: +420 553 034 152

E-mail: Info@freecompany.cz
www.freecompany.cz